További cikkajánlók
- Van olyan VR-játék, amivel jól lehet keresni
- Hogyan figyelhetnek meg minket a virtuális valóságban?
- Felvásárlással szavaz a szemkövetésre az Oculus
- VR-technológiával készül az élőszereplős Oroszlánkirály
Rosszullét PlayStation VR-ban! Elmúlik?
A válasz egyértelműen: IGEN! Azon szerencsések közé tartozom, akik 2016. október 13-án, a történelmi napon, amikor megjelent – majdnem – világszerte a PlayStation VR, megvehettem a sajátomat. És azon szerencsétlenek közé is tartoztam, akik olyan rosszullétet produkáltak egyes játékoktól, hogy utána órákig hányinger, szédülés és rosszullét gyötört. Sőt, elég volt csak a játékra gondolni és rosszul lettem.
Ilyen lesz a Lenovo Windows Holographic VR headsete
Végre bemutatkozott az első szemüveg, amely a Microsoft saját VR-felületét, a Windows Holographic platformot használja majd. Néhány hónappal ezelőtt jelentette be a Microsoft, hogy az elképesztően drága HoloLens mellett bizony a virtuális valósággal is megpróbálkoznak, ám ahelyett, hogy szemüveget gyártanának, megalkotnak egy univerzális platformot, amivel aztán majd szabadon garázdálkodhatnak a gyártók.
Szemmozgás-követő céget vásárolt az Oculus
Új felhasználói interakcióra ad lehetőséget és a VR-szemüvegek tekintélyes hardverétvágyából is visszavehet az Facebook szárnyai alatt dolgozó Oculus új szerzeménye, a The Eye Tribe technológiája. A tavalyi év egyik komoly eredménye, hogy végre piacra kerültek a VR-úttörők, az Oculus és fő riválisa, a HTC Vive.
A sebészek már használhatják a virtuális valóság által készített szimulációt, hogy felkészülhessenek a műtétre
A Bázel egyetem kutatói kifejlesztettek egy új technológiát, hogy segítség a sebészeket a legpontosabb kép elkészítésével mely a műtendő testről készíthető. A technológia a SpectoVive nevet kapta, mely komputertomográfiás adatokat használ, hogy generáljon egy háromdimenziós valós idejű képet.