A VR sisakoknak hála kicsit közelebb kerülhetünk a bevezetőben írtak megtapasztalásához. Jelenlegi eszközökkel nem nyújt valóságos élményt, de eljön majd az az idő is, amikor elég lesz ez is és nem akarunk feltétlen az űrben meghalni valami furcsa balesetben, mint a Gravitáció című filmben. De már ez a minőség is sokkal élvezhetőbb, mint a városokban megtapasztalt pár csillag. Utoljára gyerekkoromban láttam igazán szépen a tejutat, azóta még városon kívül is csak homályosocska foltos valaminek látszik, akkora a fényszennyezés.
Az alábbi programok nem csak lenyűgöző látványt nyújtanak, de interaktív tanulásra is alkalmasak. Némelyikben igen komoly csillagászati alap információk vannak megjelenítve.
Titans of Space interaktív csillagászati oktatóanyag
Ebben a programban egy űrhajóval járjuk végig a naprendszert. Egymáshoz viszonyítva láthatjuk a méretarányokat is az egyes bolygóknál és a holdjaiknál, de minden égitesthez külön adatok és jellemzők is találhatóak írásos formában. Itt lehet megvásárolni.
The Lab - Solar system
A HTC Vive alap demókészletéből a naprendszert bemutató rész nagyon élvezetes és egészen vicces interakciós elemeket is tartalmaz.
Univerzum játszótér
Itt kipróbálhatjuk, hogy hogyan viselkedne pl. a föld akkor, ha két vagy több hold keringene körülötte. Valamint más hasonló érdekes eseményeket idézhetünk elő, ha játszunk a fizika törvényeinek állítgatásával. Universe sandbox mgvásárlása