Nem csak az oktatásban, hanem a távgyógyításban (ez nem a TVn keresztül energiát küldök dolog) a távdiagnosztikában de legelőször az oktatásban. Fiatal sebészek esetében a műtéteket be lehet gyakorolni és vészhelyzetekre felkészíteni a leendő orvosokat. Persze nem helyettesíti a valós körülményeket, de elősegítheti a felkészülést.
Emberi test szerveinek szétszedése
Ami itt érdekesség, hogy ez a videó még 2014-ben készült és az Oculus Rift DK2 fejlesztői változattal van bemutatva. Valamint nem egy különálló kontrollerrel tudunk interakcióba lépni a virtuális valóságban, hanem Leap Motion szenzor segítségével. Ez a valós kezünket szkenneli be a VR-be és így tudjuk megfogni az egyes elemeket. Tehát már évekkel ezelőtt is egészen minőségi applikációkat készítettek az oktatási területekre.
VR szoba
Ez mondjuk kicsit más virtuális valóság leképezési forma. 3D szemüveg, pozíció követés és projektoros kivetítés a szoba 5 oldalára (hátsó fal nem kell, mert az nem látható úgyse)
A Microsoft HoloLens
Viszont már egy AR eszköz vagyis kiterjesztett valóságban tudunk vele dolgozni. Tehát itt a valóság látványára vetíti ki a szemüveg az emberi testet és ott a kezünkkel tudunk munkálkodni.