További cikkek:
- Haptic Helpers: bringing you to your senses
- VR-ban rajzolnak a sztárok Jimmy Fallon show-jában
- Spielberg készülő filmjéhez a HTC szavatolja a VR-kontentet
- Virtuális valóságra felkészített számítógépek a Fujitsutól
- A YouTube a VR videók minőségének javításán ügyködik
Kiterjesztett valóságban az Apple jövője?
A tendenciák minél inkább a AR és VR eszközök felé mutatnak, így az Apple-nek annál égetőbb a kérdés, hogy milyen irányt célozzanak meg az elkövetkezendő 10 évben. Milyen sors várhat az iPhone-ra? Mitől lehet jó egy Apple által készített kiterjesztett valóság szemüveg? Ebben a cikkben ezt vizsgáljuk.
4K felvételek az új Gear 360-ban
A Samsung 360 fokos kamerájának új generációja májusban lesz elérhető itthon is, sok új funkcióval és átgondolt külsővel.
A MyLab interaktív periódusos táblája Microsoft HoloLens-re
Az oktatás a jövőben az egyik kiemelkedő területe lehet a VR és az AR megoldásoknak. Bemutatjuk nektek a MyLab nevezetű AR appot, amely jelenleg csak a Microsoft HoloLens szemüvegével működik, és egy kis lépést tesz afelé, hogy az oktatásunk fejlődjön a legújabb technológia segítségével.
A NASA megcsinálta minden idők legmenőbb szimulátorát
Sokszor leírtuk már, miért irigyeljük az asztronautákat (röviden: mindenért), de most eggyel több okunk van gonosz pillantásokat vetni feléjük, ha szembe jönnek az utcán, ugyanis kiderült, hogy nem elég, hogy ők felmehetnek az űrállomásra (mi meg nem), és csajozhatnak azzal, hogy "heló, voltam az űrállomáson" (mi meg nem nekünk meg hazudnunk kell), hanem játszhatnak minden idők legmenőbb videojátékával is.
A VR HMD szemüvegek 2016-os éve számokban
A virtuális valóságnak az első igazi éve 2016 volt, hiszen megjelentek a legfejlettebb VR HMD eszközök, a Playstation VR, az Oculus Rift és a HTC Vive. Rengetegen csak tippeltek, hogy 2016-ban a legnagyobb ágyúk mekkorát is szakíthattak a VR piacból, azonban már megjelentek a 2016-os évre vonatkozó SuperData Research Reportok, mely alapján meg lehet mondani, hogy melyik eszközből mennyi is fogyott.
A jelenlegi legrealisztikusabb kézanimációs rendszer a Lone Echo VR játékban
A Lone Echo, Ready At Dawn's egy közelgő az űrben játszódó VR játék, amely egy fizikai alapra fejlesztett virtuális mozgás rendszeren alapszik zéró gravitációs környezetben. A GDC-n bemutatott videó kiemeli azt az animációs rendszert, mely segítségével nagyon realisztikusan lehet látni a virtuális világ környezetében a fogás vagy a kezek helyzetét különböző felületeken és helyzetekben.