További cikkek:
- Imagine Cup: AR-alapú oktatóapp nyerte a magyar döntőt
- Kevin Smith új VR sorozatában tér vissza Jay és Néma Bob
Lenyűgözően irányítható a Leap Motion kitrejesztett valósága
A kézi vezérlésű kiterjesztett valóságon dolgozó Leap Motion bejelentett egy remek platformot, amely állítólag harmincezer forintnál olcsóbban legyártható. A fejfedőbe beépített kézmozgást érzékelő rendszer a Leap Motion szenzorára épül, és a közzétett videók tanúsága szerint elég pontosan lehet virtuális tárgyakat manipulálni. Az alábbi videóket Keiichi Matsuda, a Leap Motion vezető tervezője tette közzé Twitteren.
Láttuk a jövőt, és kiválóan szórakoztunk
Napjaink egyik legnépszerűbb videojátékos műfaja az FPS, azonban a belső nézetes lövöldözés játékok még nem hódították meg a virtuális teret, hiszen kevés olyan fejlesztéssel találkozhatunk, ami az egyre népszerűbb technológiát használva igyekezne Rainbow Six: Siege- vagy a Counter Strike-szerű élményt nyújtani. Ezen változtathat a PlayStation VR-ra érkező Firewall: Zero Hour, ami nemcsak a jól ismert játékmenetet ülteti át a virtuális térbe, de mindezt megfejeli kooperatív és kompetitív élménnyel is – azaz végre VR-sisakkal a fejünkön is játszhatunk csapatban, méghozzá más játékosok ellen.
Kísérleti VR böngészőt mutatott be a Mozilla
A Firefox Reality néven rajtoló böngésző fejlesztői verziója már elérhető, a szervezet a Mixed Reality headseteket veszi célba. Egyre több erőforrást fektet a VR fejlesztésekbe a Mozilla: megérkezett a Firefox böngésző VR-AR headsetekre szánt, egyelőre kísérlet verziója, a Firefox Reality.
SensorTower: a játékok dominálnak a kiterjesztett valóság (ARKit) esetén
Az Apple az iOS 11-gyel mutatta be az ARKitet, a kiterjesztett valóságot lehetővé tévő keretrendszerét. Anno több cikkben is bemutattuk az ezt használó alkalmazásokat (például itt és itt) és írtunk ezek sikeréről is. A SensorTower nevű elemző cég felmérést készített az ARKitet használó alkalmazásokról és közreadta eredményeit.