Mivel a VR-hez sokkal nagyobb gépigény kell, ezért itt is érdemes tudni akár még vásárlás elött, hogy mit tud a gépünk, kell-e fejleszteni, mielött bevásárolunk egy VR szemüveget. Bár a virtuális valóságot méri, nem szükséges, hogy a géphez legyen csatlakoztatva valamlelyik headset, mivel magát a gép erőforrásait méri a VR megjelenítés szimulálásával. Akinek viszont van Oculus Riftje vagy HTC Viveja azoknak egy minőségi techdemónak is felfogható, mivel egyik módozattal a tesztkörnyezetet is bejárhatjuk.
A tesztprogram két változattal rendelkezik. Az ingyenes Basic változatban kevesebb információkat kapunk és csak az alap teszteket kapjuk meg, az VRMark Advenced - ami már fizetős változat (19,99 dollár) - viszont minden extrát és további tesztkörnyezetet is tartalmaz.
Amennyiben a géped megfelel az Orange Room tesztnek, akkor mind a két jelenleg a kereskedelmi forgalomban elérhető PC-s headsetet tudod használni a gépeden. A Blue Room benchmark (ez már csak a fizetős változatban érhető el) egy magasabb szintet képvisel, vagyis ha ezt is tudja futtatni a géped, akkor talán a jővőben megjelenő 2. generációs headseteket is fogja tudni futtatni.
Megvásárlás a Steam-en: VRMark
VRMark hivatalos információk - Futuremark - Facebook - Google+ - YouTube